• Vores ekspertteam kender din branche og dine krav
  • Med vores verdensomspændende netværk er vi altid til stede for dig
  • Vi har den nødvendige viden og de rette værktøjer til at yde dig optimal rådgivning
Kontakt nu
Dine fordele

Maksimal fleksibilitet
Et platformskøretøj – uendelige muligheder.

Maksimal kvalitet
80 % af teknikken fra SEW-EURODRIVE i modulopbygget design og med maksimal servicevenlighed.

Godt forbundet
Takket være det standardiserede VDA 5050-interface kan mobile robotter fra forskellige producenter kommunikere med flådestyringssystemet.

Fleksible energiløsninger
Maksimal tilgængelighed og udnyttelse takket være valgfrie opladningskoncepter: MOVITRANS® spot eller line plus LFP-batteri eller MOVI-DPS®.

Hurtig levering
Standardleveringstid på 20 dage, ekspreslevering på 5 dage.

Én platform – uendelige muligheder

De bidirektionelle Mobile Robots Platform 800 er ideelle til fleksible og også komplekse processer. Med præcis positionering og rotation på stedet er de den perfekte løsning til produktion og montage. De omnidirektionelle platformrobotter 800 er takket være deres smidige kørsel og effektive kørekinematik ideelle til krævende produktionsprocesser.
Kontaktformular SEW-EURODRIVE worldwide Locations in Denmark

Ved at aktivere postnummersøgningen overføres data til USA af Google. For mere information, se vores fortrolighedspolitik.

Mobile Robots platform 800 – omnidirektionelle

Mobilrobotplatform 800 med omnidirektionel kørsel

Bæreevne: 600 kg
Dimensionering: L: 1200 mm, B: 700 mm, H: 500 mm
Drev: omnidirektionel
Lastoptagelse: Interface

Mobil robotplatform 800 – tovejs

Mobilrobotplatform 800 med tovejs kørsel

Bæreevne: 800 kg
Dimensionering: L: 1200 mm, B: 700 mm, H: 500 mm
Drev: tovejs
Lastoptagelse: Interface
Hvis der findes en schweizerkniv blandt de mobile robotter, så er det Mobile Robots platform 800. Takket være deres alsidighed kan de udføre de mest forskelligartede opgaver, lige fra linjebundet montage over fleksibel produktionsforsyning til proceskædning. De er særligt velegnede til effektiv godstransport i fremtidens fleksible produktion.
Martin Straub
Teknologiområdeleder – Mobile systemer