By activating this video, Youtube will transfer data to the USA. More in our privacy policy.
Billund Lufthavn havde behov for at få udskiftet deres system til bagagehåndtering med en nyere og mere energieffektiv løsning.
Valget faldt på MOVIGEAR® fra SEW-EURODRIVE, som gør brug af decentral teknik og som samtidig er en støjsvag og energieffektiv løsning.
Billund Lufthavn bruger desuden et system fra SEW, der hedder CDM® –Complete Drive Management. Det betyder i praksis, at de har overblik over præcis, hvilke dele, der sidder på deres system til bagagehåndtering.
Det er en stor fordel – både i forhold til den løbende support, men det gør det også nemmere at for os at hjælpe med forslag til optimering af den eksisterende løsning i takt med, at der bliver udviklet nye, energioptimerede alternativer.